Apart Hotel LUCKY BANSKO

Apart Hotel "LUCKY BANSKO" 5*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
LUCKY BANSKO
Апартхотел Лаки Банско е луксузен апартмански комплекс, кој се наоѓа на 450 м од од центарот на Банско и 1600 м од ски лифтовите.
Комплексот располага со 120 луксузно опремени соби, кунски дел, бања, дневна со мебел на развлекување - за ноќевање за трето лице, сателитска ТВ, бесплатни канали со филмови, телефон, сеф, клима, бежичен интернет.
Апартманите DELUX и EXECUTIVE се со камин !!!
Хотелот располага со Лоби Бар, ресторан LE BISTRO, диско, пијано бар, конференциска сала, Спа центар, фитнес сала, внатрешен базен со топла вода (35 степени)
   
Вид на сместување

01.12.2020 - 19.12.2020
04.03.2021 - 06.04.2021
BB

20.12.2020- 26.12.2020 
03.01.2021 - 10.01.2021 
21.01.2021 - 23.02.2021 
BB
27.12.2020 - 02.01.2021 
BB
11.01.2021 - 20.01.2021
24.02.2021- 03.03.2021
BB
По лице во Студио Lux 38 € 54 € 92 € 46 €
Студио Lux - Single use 70 € 96 € 183 € 80 €
По лице во Апартман Lux 50 € 63 € 105 € 56 €
По лице во Апартман Deluxe 59 € 75 € 116 € 68 €
По лице во Апартман Executive 76 € 90 € 122 € 83 €
По лице во Апартман Lux со две спални 55 € 59 € 112 € 59 €
www.luckyhotels.bg

Цената е дадена по лице  на база ноќевање со појадок  


Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок 
- Слободно користење на внатрешен базен, сауна, солена сауна, парна бања, џакузи, wi-fi, ски гардероба.

Минимум престој 4 ноќевања во период од 27.12.2020 до 02.01.2021
Минимум престој 3 ноќевања во период од 20.12 до 26.12.2020 
Капацитет на сместување:
- Еднокреветна соба Studio Lux – 1 лице
- Двокреветно Studio Lux - 2 + 1 лице
- Апартман Lux - 2 + 1 лице 
- Апартман De lux - 2+2 лице
- Aпартман Executive - 2 + 2 лица.
- Апартман со 2 спални соби – 4 + 1 лице 
Попусти:
- Деца до 3,99 години – бесплатно
- Деца од 0-11,99 години - бесплатно
- Второ дете во App Executive и De lux со 3 возрасни - 04-11,99 години- 17 €
- 3 Дете  4 - 11,99 години на дополнително легло во Executive / De lux соба – 17 €
- Деца 0- 11,99 години на регуларно – 20 % попуст од регуларната цена за возрасен.
- Возрасен на дополнително легло  ( само во App De lux, Executive и Two bedroom App) – 40 % попуст.
Доплата:
- Доплата за вечера - 18  € , за деца од 4-11,99 г. - 10  €
- Новогодишна вечера (задолжителна) – 130  € за возрасен,  90  € за деца од 12 до 17,99 г.  и 70  € за деца 2 – 12,99 години
- Новогодишна вечера во Италијанскиот ресторан (по избор) - 200  € за возрасен,  140  € за деца од 12 до 17,99 г.  и 105  € за деца 2 - 12,99 години
- Божиќна вечера ( задолжителна ) - 50  € за возрасен , 30 € за деца од 4-11,99 години
- Паркинг - 9  € по ден од автомобил.
- Туристичка такса 1  € по лице на ден. 

15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2020 ( за периодот на Новогодишните празници не е вклучен )
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2020
Попустите не се комбинираат со акцијата и доплатите за храна 

АКЦИЈА
7=6; 14=12 за датуми на пристигнување до 03.01.2021 до 16.01.2021  

За секое откажување под 7 дена ( 01.12-19.12.2020, 24.02-03.03.21, 04.03-06.04.21 ) се задржува износ за 1 ноќевање и 
за откажување под 14 дена ( 20.12-26.12.20)  и под 21 ден за термин ( 27.12-02.01.21 ) целиот износ

ГалеријаApart Hotel LUCKY BANSKO

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+