АРТ ХОТЕЛ 4*

АРТ ХОТЕЛ 4* - САРАНДАКомплексот Синагога е оддалечен 1,2 км од хотелот, а водниот парк Хидрополис е оддалечен помалку од 19 км. Арт хотел е идеална почетна точка за посета на пристаништето во Саранде. Хотелот „Арт“ располага со ресторан, сезонски отворен базен и бар и лоби, собна услуга и бесплатна WiFi. Приватен паркинг може да се организира на дополнително наплата. 
Во ресторанот се служи доручек. Арт хотел нуди гастрономски ресторан кој служи локални специјалитети. Во близина на околу 150 метри од хотелот се наоѓаат многу ресторани и кафе барови.  
 
Сите единици во хотелот се со гарнитура за  седење, телевизор со рамен екран со сателитски канали и приватна бања со фен, климатизација и гардероба. 
 
На располагање на гостите им е и прекрасна тераса. 

АРТ ХОТЕЛ 4*
САРАНДА
Тип на соба Мај Јуни & Септември Јули & Август 
Двокреветна соба со страничен поглед на море 26 € 34 € 39 €
Двокреветна соба со поглед море 27 € 36 € 42 €
Трет возрасен  26 € 33 € 36 €
Деца 0 - 7 години Бесплатно
Деца од 8 - 11.99  15 €
* Цената е дадена по лице на база ноќевање со појадок  Цените не вклучуваат:     

• Меѓународно патничко здравствено осигурување.   

• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.   

 ✔Во моментот за влез во Република Албаниа не е потребен ПЦР тест ( пред вашето патување ве молиме да ја проверите оваа информацијата или  обратете се во агенција) 

Напомена :    

✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)   

✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Албанија  

✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн  

Галерија

АРТ ХОТЕЛ 4*

Саранда
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+