ХОТЕЛ BUTRINTI 5 *

ХОТЕЛ BUTRINTI 5 * - САРАНДА

Лоциран во Саранда, на 1,5 км од плажата Санта Каранта, Хотел Бутринти и СПА ви нуди сместување со ресторан, бесплатен приватен паркинг, сезонски отворен базен и фитнес центар, бар. Хотелот со 5 ѕвезди има климатизирани соби со бесплатна WiFi конекција. Сместувањето нуди услуга во соба, простор за багаж.Сите единици во хотелот се опремени со гарнитура за седење, телевизор со рамен екран со сателитски канали и приватна бања со фен и туш. 
Сместувањето располага со спа и велнес центар со топла када и сауна. 


ХОТЕЛ BUTRINTI  5*
САРАНДА
Тип на соба Мај Јуни & Септември Јули & Август
 DBL / twin  Sea View 69 € 74 € 79 €
 DBL  Seaside view 64 € 69 € 74 €
Suite 84 € 89 € 94 €
Деца од  0 - 7 години Бесплатно 
Бесплатно  
Бесплатно   

• Цената е дадена по лице во двокреветна соба 

  Цените не вклучуваат:      

• Меѓународно патничко здравствено осигурување.    

• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.    

 ✔Во моментот за влез во Република Албанија не е потребен ПЦР тест ( пред вашето патување ве молиме да ја проверите оваа информацијата или  обратете се во агенција)  

Напомена :     

✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)    

✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Албанија   

✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн  

Галерија

ХОТЕЛ BUTRINTI 5 *

Саранда
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+