GRAND BLUE FAFA RESORT 5*

GRAND BLUE FAFA RESORT 5* - ДРАЧ 


Ресортот Grand Blue Fafa се наоѓа на самата албанската ривиера, на прекрасната долга плажа Голем блузу Драч. Само 35 минути од аеродромот во Тирана „Нене Тереза“ и помалку од 20 минути од пристаништето во Драч. 
 
Хотелот Гранд Блу Фафа е импресивен нов хотел изграден во 2018 година со неверојатна архитектура изграден во прекрасно место Голем со сопствена плажа, идеален за оние кои бараат крајно задоволство од престојот во ресорт.  Нашиот хотел нуди врвни искуства за гостопримство за семејства и двојки на брегот на Јадранското море, со  рафинирани ресторани, барови и рекреативни објекти, обезбедувајќи широк спектар на услуги и удобности за слободни и деловни потреби 
Гранд Блу Фафа нуди врвни услуги и програма за забавa посветена на сите наши гости. Програмите вклучуваат музика во живо, забави на плажа и оган, претстави, латински ноќи и албански танцови. 
Без разлика  дали е во затворено или на отворено, изборот на спортски активности е неограничен, како што се јога, одбојка, фудбал, аква теретана и многу други. 

GRAND BLUE FAFA RESORT 5*
Лето 2021
Период Цена по лице Услуга
Мај 54 € All Inclusive
Јуни 64 € All Inclusive
Јули 69 € All Inclusive
Август 69 € All Inclusive
Септември 59 € All Inclusive

Цената е дадена по лице за едно ноќевање на база All Inclusive 
 
Цената вклучува: 
• Појадок, ручек , вечера 
• Неограничена понуда на локални алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци од 10:00 - 22:00 часот 
• Чадори за сонце и лежалки 
• Туристичка такса 
• Паркинг 
• WI-FI 

Попусти и  доплати 
• Прво дете 0-5,99 години- бесплатно 
• Прво дете 6-11,99 години - 50 % попуст од почетната цена 
• Второ дете 0-1,99 - бесплатно 
• Второ дете - 2-11,99 - 50 % попуст од почетната цена 
• Еднокреветна соба + 70 од почетната цена по соба  
 
 Цените не вклучуваат:    
• Меѓународно патничко здравствено осигурување.  
• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.  
 
Напомена :   
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)  
✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Албанија 
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн  

Галерија

GRAND BLUE FAFA RESORT 5*

Драч
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+