HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4*

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4*

 

Цени по лице по ноќ на база полупансион

Период

Денови

DBL COMFORT ROOM
(2+1)

DBL EXECUTIVE ROOM
(2+1)

ALPINE STUDIO
(2+2)

JUNIOR SUITE
(2+2)

ALPINE APARTMENT
(2+3)

05.01.2020 07.03.2020

Недела - Четврток

60,50 €

63,00 €

70,50 €

78,00 €

86,00 €

Петок – Сабота

73,00 €

76,00 €

82,50 €

91,50 €

98,00 €

08.03.2020  30.07.2020

Недела - Четврток

53,00 €

55,00 €

63,00 €

70,50 €

78,00 €

Петок – Сабота

63,00 €

66,00 €

73,00 €

80,50 €

88,00 €

31.07.2020
07.09.2020

Недела - Четврток

60,50 €

63,00 €

70,50 €

78,00 €

86,00 €

Петок – Сабота

73,00 €

76,00 €

82,50 €

91,50 €

98,00 €

08.09.2020
17.12.2020

Недела - Четврток

53,00 €

55,00 €

63,00 €

70,50 €

78,00 €

Петок – Сабота

63,00 €

66,00 €

73,00 €

80,50 €

88,00 €

*Минимум престој за викенди е 2 ноќевања.

 

THREE BEDROOM VILLA
 (максимален капацитет на сместување 6 + 3)

 

ПЕРИОД

 

05.01.202-09.07.2020

 

10.07.2020-07.09.2020

 

08.09.2020-17.12.2020

 

ДЕНОВИ ВО СЕДМИЦАТА

 

316 €

 

361 €

 

316 €

 

ВИКЕНДИ

 

376 €

 

438 €

 

376 €

*Минимум престој за викенди е 2 ноќевања.

 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок и вечера (шведска маса).
 • Користење на СПА центарот.
 • Фитнес.
 • Паркинг.
 • Интернет.
 • Туристичка такса 1€ по лице на ден.

 

 

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување.
 • Лични трошоци на патникот. 

СПА центарот вклучува:

 • Внатрешни и надвoрешни базени.
 • Биoсауна 65 C.
 • Турски амам.
 • Иглo и фoнтана сo мраз.
 • Парна бања.
 • Дождовна соба.
 • Солена соба.
 • Тепидариум.
 • Финска сауна – 80 и 90 C.
 • Лакониум.

 

Попусти и доплати:

 • Дете 0 – 5.99 години на регуларно легло – БЕСПЛАТНО!
 • Дете 0 – 5.99 години на дополнително легло – БЕСПЛАТНО!
 • Дете 6 – 11.99 години на регуларно легло –  -25% од цената по лице.
 • Дете 6 – 11.99 години на прво дополнително легло – 28 €.
 • Дете 6 – 11.99 години на второ дополнително легло – 19 €.
 • Возрасен / Дете над 12 години на прво дополнително легло – 37 €.
 • Возрасен / Дете над 12 години на второ дополнително легло – 28 €.
 • Еднокреветна соба –  -20% од цената за двокреветна соба.

Напомени:

 • За перстој од 3+ ноќевања – 10% попуст!
 • За престој од 4+ ноќевања – 10% попуст!
 • За престој од 5+ ноќевања – 15% попуст!

*Попустите не важат за време на верски и државни празници и училишни одмори.
*Попустите не може да се комбинираат со други попусти или промоции.

HOT SPRINGS MEDICAL & SPA HOTEL 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+