Hotel Junior 3*

ХОТЕЛ ЈУНИОР 3 *** БРЗЕЧЕ КОПАОНИК

 ПАКЕТИ НОВА ГОДИНА 2020-2021

30.12.2020-03.01.2020

 

HOTEL JUNIOR
ROOMS
 
HB

Тип на сместување  пакет од

ECONOMIC  2 лица

STANDARD 2 лица

STANDARD 3 лица

COMFORT   2лица 

COMFORT   3 лица

COMFORT   4 лица

FAMILY      2 лица

FAMILY       3 лица

FAMILY   4 лица

4 ноќевања  од 30.12.20

581 €

652 €

745 €

673 €

766 €

859€

752 €

845 €

938 €

Дополнителна ноќ

111 €

118 €

135 €

123 €

140 €

157 €

132 €

149 €

166 €

7 ноќевања

698 €

767 €

881 € 


HOTEL  JUNIOR
SUITES
 
HB

Тип на сместување пакет  

DE LUXE 2 лица

FAMILY
 2 лица

FAMILY
 3лица

FAMILY 
4 лица

SUPERIOR 
2 лица

SUPERIOR 
3 лица

SUPERIOR 
4 лица

SPA 
2 лица

4 ноќевања  од 30.12.20

753 €

901 €

954 €

1.007 €

969 €

1.022 €

1.075 €

1.205 €

Дополнителна ноќ

154 €

180 €

187 €

194 €

197 €

204 €

211 €

267 €

7 ноќевања

923 €

1.093 €

1.155 €

1.217 €

1.183 €

1.244 €

1.306 €

1.517 € DELUXE
JUNIOR
 
HB

Тип на сместување пакет

DE LUXE
2 лица

DE LUXE +
  2 лица

DE LUXE +
  3 лица

4 ноќевања  од 30.12.20

704 €

725 €

818 €

Дополнителна ноќ

131 €

136 €

153 €

7 ноќевања

835 €

862 €

977 €

 
Цената вклучува:

 • Цена по соба за сместување на база на полупансион (HB) појадок и вечера на шведска маса, за одреден број на лица и ноќи, во избраната соба, според табелата.
 • Гала вечера со музика на 31.12.2020

Доплати за деца:

 • Прво дете од 0-6год. кое дели кревет со двајца возрасни-БЕСПЛАТНО, второ дете од 0-6 год., со двајца возрасни плаќа  12 €  по ден на HB и плус  12,5 €  за Новогодишната вечера
 • Дете од  7-11 год. кое дели кревет со двајца возрасни плаќа 12 €  по ден на HB и плус  12,5 €  за Новогодишната вечера

 

ГОСТИНСКА КУЌА JУНИОР 3***   КОПАОНИК

 ПАКЕТИ НОВА ГОДИНА 2020-2021

27.12.2020-03.01.2021  

 


JUNIOR
GUESTHOUSE
BB

Тип на сместување  пакет

ECONOMIC
2 лица

STANDARD
2 лица

STANDARD
3 лица

FAMILY 
2 лица

FAMILY
3 лица

FAMILY
4 лица

FRIENDS
5 лица

4 ноќевања од 30.12. 20

311 €

339 €

391 €

439 €

491 €

543 €

623 €

Дополнителна ноќ

56 €

63 €

76 €

77 €

90 €

103 €

123 €

7 ноќевања

359 €

396 €

464 €

503 € 

571 €

   639 € 

744 €

 
Цената вклучува:

 • Цена по соба за сместување на база на (BB) ноќевање со појадок  на шведска маса, за одреден број на лица и ноќи, во избраната соба, според табелата.

Попусти и доплати:

 • Прво дете од 0-6 год. кое дели кревет со двајца возрасни-БЕСПЛАТНО
 • Второ дете од  0-6 год. плаќа 10 € на ден на  BB.
 • Дете од 7-11 год. кое дели кревет со двајца возрасни плаќа  10 € по ден за BB ( ноќевање со појадок)
 • Доплата за Гала вечера на 31.12.2020.
 • Доплата за  HB (полупансион – појадок и вечера на шведска маса ( во услови на COVIT 19 –сет мени)

 

 

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ
 
Бесплатно:
Осигурување во хотел

 • Паркинг во хотел (во зависност од паркинг местата што се на располагање – хотелот има 70 места) 
 •  Бесплатен Wi-Fi во  Lobby bar
 • Користење на ski box
 • Анимација за деца во попладневните часови

 
Доплати:

 • Ски бус до центарот на Копаоник
 • Училиште за скијање (според тековната понуда на веб страната )
 • Ски карта за  скијачката патека на хотел Јуниор (400m долга, сина), ски опрема или ски инструктор
 • Спа центар, базен, сауна, jacuzzi, парно купатило, теретана
 • Доплата за полупансион (HB)
 • Билијард, мини фудбал,  пинг понг и др.

 
Цената не вклучува:
Туристичка такса- 1€ по лице по ден за возрасни, 0.50 € по лице по ден за деца од 7 -15 год. деца под  7 години-бесплатно
Забелешка:
        - Туристичката такса се одредува од локалните власти и може да биде променлива. Во случај на промена, хотелот ќе го извести клиентот и ќе бара доплата според промените  

 

ЗА ХОТЕЛ ЈУНИОР
 
Хотел Јуниор "All seasons sports and spa resort" е сместен на планината Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на идеална надморска височина од 1070 м.
Хотелски содржини:

 • 71 соби и 7 различни категории на апартмани
 • Spa центар, кој вклучува мал базен за релаксација 2x4m, сауна, 2 џакузи, 2 амам тушеви, соби за масажа и соблекувални,бањарка , папучи и крпи
 • Сопствена скијачка патека за почетници, 400m долга, сина

 -                  Snow tubing slope

 • Ski service
 • Ресторан "Four seasons", со капацитет до 300 луѓе
 • A la cart ресторан "Kitchen & bar", со капацитет до 115 луѓе
 • Бизнис центар со конференциска сала со капацитет до 200 седишта и 2 простории за состаноци со капацитет од 50-60 луѓе
 • Привате паркинг со видео надзор и обезбедување
 • Fitness центар со модерна опрема за вежбање

-                           Тениски игралишта покриени со акрилна Laykold површина, игралишта за кошарка, одбојка и ракомет , мини фудбалско игралиште со вештачка трева, големо фудбалско игралиште и помошно поле со природна трева
-                           Мини маркет

 • Соба за играње
 • Менувачница
 •  

 
Опис на собите:
Економи соба (15 - 21m²) за макс. 2 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар, електронска брава на вратата, биро, openable прозорци и бања (туш кабина, фен, 2 огледала,  СОС сигнал).
Стандардна соба (21,5 - 25m²) за макс. 4 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар, брава и електронски вратата, биро, openable прозорци и бања (туш кабина, фен, 2 огледала ,СОС сигнал).
Комфорт соба (25 - 33,5m²) за макс. 4 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар, брава и електронски вратата, биро, openable прозорци и бања (туш кабина, фен, 2 огледала ,СОС сигнал).
Фамилијарна соба (33,5 - 37m²) за макс. 4 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар, брава и електронски вратата, биро, openable прозорци и бања (туш кабина, фен, 2 огледала , СОС сигнал).
Friends соба (41 m²) за макс. 5 лица, со: TV со кабелска, личен сеф, директна телефонска, кабловска и безжичен интернет, мини бар, брава и електронски вратата, биро, openable прозорци и бања (туш кабина, фен, 2 огледала , СОС сигнал).Галерија

Hotel Junior 3*

Нова Година 2021
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+