ХОТЕЛ МЕДЕНА 3*

Попуст за рана резервација 10% до 31.05.2021

Лоциран на 150 метри од камчеста плажа и ресторан на самото место, хотелот Медена нуди климатизирано сместување во Сегет Доњи, 3,5 км од градот Трогир на списокот на УНЕСКО. Обезбеден е бесплатен WiFi пристап во заедничките простории. 
Сите соби имаат балкон и се со сателитска ТВ, сеф и мини фрижидер сопствена бања која  вклучува када, тоалети и фен. 
Гостите можат да се релаксираат покрај базенот или да уживаат во освежителни пијалоци во барот на хотелот. Различни спортски активности како тенис, мини голф и пинг-понг може да се уживаат а за најмладите постои детско игралиште и анимација за деца достапни според протоколи како  и можност за изнајмување велосипеди  
До палатата Диоклецијан во Сплит може да се стигне на 30 км. Аеродромот во Сплит е на 11,5 км од хотелот Медена. За хотелски гости бесплатен паркинг  е достапен на самото место. 


www.hotelmedena.hrВИД НА СОБА 01.01-01.05.21 01.05-01.06.21 01.06-12.06.21 12.06-26.06.21 26.06-10.07.21 10.07-21.08.21
01.11-30.12.21 25.09-01.11.21 18.09-25.09.21 04.09-18.09.21 21.08-04.09.21
1/2; 1/2 + 1, Стандард соба, парк, балкон/ НВ 41.4. 44.8 48.16 54.88 61.6 68.32
1/2; 1/2 + 1 Стандард соба, море, балкон / НВ 44.8 49.28 53.76 60.48 67.2 72.8
1/2; 1/2 + 1, Супериор соба, море, француски балкон / НВ 47.04 50.4 62.72 63.84 73.92 79.52
1/2; 1/2 + 1, Супериор соба , парк, балкон / НВ 52.64 59.36 63.84 72.80 81.76 87.36
1/2; 1/2 + 1, Супериор соба, море, балкон / НВ 58.24 66.08 70.56 79.52 88.48 94.08
Фамилијарна соба, парк (цена по соба, BB, 2 + 2)   165.76 172.48 181.44 190.4 201.6 206.08
Минимум престој 2 2 2 2 5 5
·        Цените се дадени по лице за нокевање на база полупансион или по фамилијарна соба

Цената вклучува – ноќевање на база полупансион , користење на надворешен базен, плажа
 
Доплати и попусти
* Полн пансион (ручек) 15.- 15.- 15.- 15.- 15.- 15.-
* еднокреветна соба 40% 40% 40% 40% 40% 40%
* плаќање креветче на самото место 2.- 2.- 2.- 2.- 2.- 2.-
* HB –Фамилијарна  соба (ручек), по лице 15.- 15.- 15.- 15.- 15.- 15.-
Доплата за туристичка такса која се плаќа на лице место, за возрасни 1,4 еур по лице на ден, деца од 0-11,99 години бесплатно, деца од 12-18 години 50 %
* Ноќевање со појадок 7.- 7.- 7.- 7.- 7.- 7.-
* Трет кревет - возрасни 20% 20% 20% 20% 20% 20%
* Дете 0-6,99 без услуги (во 1/2 со 2 возрасни) бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно бесплатно
* Трет кревет - дете 3-6,99 години, со 2 возрасни 60% 60% 60% 60% 60% 60%
* дете 0-6,99 со 1 возрасен во 1/2 50% 50% 50% 50% 50% 50%
* Трет кревет - Дете 7-13,99 години, со 2 возрасни 50% 50% 50% 50% 50% 50%


 
Попуст за рана резервација 10% до 31.05.2021 
Попуст - долг престој (валидна цела година):  
* 5% попуст за минимум 7 ноќевања     
* 10% попуст за минимум 10 ноќевања     
* 15% попуст за минимум 14 ноќевања     

Цените не вклучуваат:     

✔ За влез во Хрватска потребен е ПЦР -Негативен тест не постар од 72 часа од датумот на пристигнување
      ( Атлас Корпорејшн ви нуди асистенција при закажување на тестирање по повластени цени во лиценцирани медицински лаборатории )
• Меѓународно патничко здравствено осигурување кое покрива COVIT 19    
• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци
• Туристичка такса која се плаќа на лице место  
  
Напомена :    
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)   
✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Хрватска  
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн   

 

ХОТЕЛ МЕДЕНА 3*

Сегет Доњи
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+