Hotel Perun Lodge 4*

Хотел Perun Lodge 4*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
Хотел Perun Lodge
   
Вид на сместување 28.12.2020 - 03.01.2021
HB
04.01.2021 - 10.01.2021
01.02.2021 – 21.02.2021
HB
21.12.2020 - 27.12.2020
11.01.2021 - 31.01.2021
22.02.2021 - 06.03.2021
HB
01.12.2020 - 20.12.2020 
07.03.2021 - 20.04.2021 
HB
По лице во СтудиоСтудио за употреба на едно лицеПо лице во апартман со една спална собаwww.perunlodge.com

Цената е дадена по лице на база ноќевање со појадок и вечера 
Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок и вечера (полупансион)
- Слободно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, интернет во лоби, ски гардероба, превоз до првата ски станица на гондолата.

Минимум престој 3 ноќевања во период од 28.12.2019 до 03.01.2020!
Капацитет на сместување:
- Студио - 2 регуларни легла + 1 дополнително легло
- One bedroom Apartment - 2 регуларни легла + 1 дополнително легло или 2 регуларни легла + 2 дополнителни легла
Попусти:
- Деца до 4,99 години на помошно легло – Бесплатно.
- Деца до 4,99 години на регуларно легло со еден возрасен – по цена за еднокреветна соба.
- Дете од 5 до 11.99 г. на дополнително легло – 17,50 евра на ден или 15 евра на ден на база ноќевање со појадок
- Деца од 5 до 11,99 на регуларно легло - 25% попуст од цената за возрасен, освен за период 28.12.2019 – 03.01.2020 каде што детето нема попуст.
- Возрасен на дополнително легло - 25 % попуст.
- Сместување на база ноќевање со појадок (BB) – намалување на цената за 2 евра по лице од редовната цена.
Доплата:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Задолжителна Новогодишна вечера – 83 евра за возрасен и 41,5 евра за деца 5 – 11,99 години
- Паркинг - 10,50 евра по ден од автомобил
20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.09.2019
15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛ0СНА УПЛАТА ДО 31.10.2019
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.11.2019

АКЦИЈА
7=6; 10=9; 11=10; 14=12 за датуми 01.12.2019 до 20.12.2019 и од 22.02.2020 до крај на сезоната

Акцијата може да се комбинира со попустот за рана уплата!

 

Галерија

 

Hotel Perun Lodge 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+