Хотел Посејдон 3*

Хотел Посејдон 3* (M)
 Кастросикиа – Јонски Брег
http://poseidonbeach.gr/en/

Хотел Посеjдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа,  на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км од Лефкада. Одличен семеен хотел кој се наоѓа на прекрасната песочна плажа која е долга 8 километри на јонскиот брег во близина на летувалиштето Канали. Хотелот е потполно реновиран во 2010 година и располагасо 53 соби на 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена детски и за возрасни, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, детско игралиште, таверна, мала зоо градина, бар на плажа, лежалки на плажа и на базен – бесплатни, паркинг – бесплатен.

Собите се опремени со: клима, балкон, тоалет со када или туш,  фен, телефон,  ТВ,  фрижидер,  wi-fi,  и сите соби гледаат према море.  Собите  1/2+2 се наменети  за 2-4 особи,  имаат еден брачен кревет или два стандардни кревети и еден или два помошни кревети. Собите 1/3 се наменети од 2-4 особи и имаат два стандардни кревети или брачен кревет плус софа на спуштање и помошен кревет. Доручекот се служи на база на шведска маса, а вечерата е избор од три менија.

 

- 10% попуст
За целосни уплати до 31.03.2020

 

Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

Период

Ноќевања

Цена по лице

14.06.2020

7

199 €   //  12.340

21.06.2020

7

259 €  //  16.060

28.06.2020

7

299 €  //  18.540

05.07.2020

7

359 €  //  22.260

12.07.2020

7

399 €  //  24.740

19.07.2020

7

399 € //  24.740

26.07.2020

7

399 € //  24.740

02.08.2020

7

399 € //  24.740

09.08.2020

7

399 € //  24.740

16.08.2020

7

399 € //  24.740

23.08.2020

7

359 € //  22.260

30.08.2020

7

299 €  //  18.540

06.09.2020

7

259 €  //  16.060

13.09.2020

7

239 €  //  14.820ДОПЛАТИ

  • Прво дете од 0-11,99год – бесплатно
  • Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не следува легло)
  • Второ дете од 5-11,99год – 9 еур на ден (не следува легло)
  • Трето Возрасно лице 12+год, – 20еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
  • Четврто возрасно лице – 20еур на ден (можно само во четворокреветна соба)

НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ!!!

  • Туристичка такса се доплаќа на рецепција во хотел  – 1 евро по особа на ден.

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ: 
Во двокретена / трокреветна соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99 год или само 3 возрасни лица)
Во четворокреветна соба  – 4 легла од кои еден дупли кревет, еден единечен кревет и едно дополнително легло (капацитет: 4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете). 
Задолжително минимум 3 платежни лица во четворокреветна соба .
Координати: 39.086129, 20.665174

 

Хотел Посејдон 3*

Кастросикиа – Јонски Брег
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+