Hotel Riverside 4*

Хотел Riverside 4*
Банско - Бугарија
Зима 2020 / 2021
Riverside

Riverside Hotel е хотел со 4 звезди лоциран во центарот на Банско со прекрасен поглед на реката Глазне.
Хотелот располага со 80 соби и тоа:

Еднокреветни соби ( 1 лице)
Двокреветни стандардни соби ( 2 лица )
Двокреветни супериор соби ( 2+ 1 лице)
Фамилијарни и Мазонет соби ( 2+2 лица)

Хотелот за гостите нуди голем простор со бар и прекрасен камин,ресторан со капацитет од 120 гости , гости,конференциска сала со капацитет од 80 гости, СПА центар, превоз до гондола и назад,  бесплатен паркинг и користење на WI-FI на целиот дел од хотелот,  рецепција која ви стои на располагање 24 часа. 

СПА ЦЕНТАР: Спа центарот е отворен од 09:00 до 21:00 и ги нуди следните содржини
Внатрешен базен –  без надоместок.
Масажа – доколку сакате да се релаксирате после напорен ден од скиање,нашиот центар за масажа ви стои на располагање 
Сауна –  совршено место за зајакнување на срцето и прочистување на токсините од телото
Парна бања – каде може да го релаксирате телото на температура од 45степени.
Турска бања – со температурата е околу 50 степени и  моженост да добиете совршен пилинг и прекрасна масажа.
Џакузи – прекрасно место за релаксирање во друштво.

Ресторан: Хотелот ви нуди прекрасна понуда од кафе до банкет за неколку стотици особи. Располага со прекрасна и разноврсна кујна.
Барот со прекрасната атмосфера ќе направи да се чуствувате како дома.  

Паркинг: Хотелот располага со паркинг простор и капацитет за сите гости.

   
ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ УСЛУГА A B C D E  
06.01.2021 - 19.01.2021
25.02.2021 – 09.03.2021
20.01.2021 – 24.02.2021 22.12.2020 - 26.12.2020
02.01.2021 - 05.01.2021
27.12.2020-01.01.2021 02.12.2020 - 21.12.2020
10.03.2021 – 12.04.2021
 
ЕДНОКРЕВЕТНА (1+1 дете) BB 37.40 € 41.80 € 44.00 € 74.80 € 33.00 € Цена по лице
HB 44.00 € 48.40 € 50.60 € 81.40 € 40.00 €
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ЗА 2 ЛИЦА BB 47.30 € 54.45 € 59.95 € 103.40 € 41.00 € Цена за 2 лица
HB 60.50 € 68.20 € 73.70 € 116.60 € 52.00 €
ДВОКРЕВЕТНА/SUPERIOR BB 55.00 € 61.60 € 65.45 € 110.00 € 45.00 €

HB 68.20 € 74.80 € 79.20 € 123.20 € 57.00 € Цена за 2 лица
ФАМИЛИЈАРНА СОБА (2+2 деца) BB 59.40 € 66.00 € 69.30 € 118.80 € 47.00 € Цена за 2 лица
HB 72.60 € 79.20 € 82.50 € 132.00 € 61.00 €
МАЗОНЕТ за 2 лица BB 60.00 € 66.00 € 69.30 € 118.80 € 47.00 € Цена за 2 лица
HB 72.60 € 79.20 € 82.50 € 132.00 € 61.00 €
МИНИМУМ ПРЕСТОЈ 3 ноќевања 4 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања 2 ноќевања  Попусти и доплати:
- Туристичка такса 1 евро по лице на ден.
- Доплата за Божиќна вечера 25.12.2020 ( задолжителна ) – 34 евра за возрасни и 17 евра за деца 3-11.99 год. – задолжителна
- Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна )  – 80 евра за возрасни и 40 евра за деца 3-11.99 год. – задолжителна.
- Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО
- Дете од 2 до 5.99 год. со двајца возрасни на дополнително легло – 5 евра
- Дете од 6 до 11.99 год. со 1 возрасен на редовно легло – 100% плаќа
- Дете од 6  до 11.99 год. со двајца возрасни на дополнително легло – 50%
- Дете од 6 до 11.99 год. на еден или две дополнителни легла во фамилијарна соба со 2 возрасни - 50 %  
- Трет возрасен на дополнително легло – попуст 30% 

АКЦИЈА
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 31.10.2020
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТИ ДО 30.11.2020

7=6, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 за check in од 06.01.2021
5=4 за check in од 10.03.2021 (бесплатно е ноќевањето со најниска цена)

Екстра попустот не се комбинира со попустите за рана резервација

Галерија

Hotel Riverside 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+