Hotel Trinity 4*

Hotel Trinity 4*
Банско - Бугарија
Зима 2019 / 2020
Хотел Trinity
   

 

 

 

 

 

 

 

 

BB

HB

BB

HB

HB

HB

BB

HB

BB

HB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.trinity-bansko.bg

Цените се дадени по лице  за ноќевање со појадок или полупансион 


 
Во цената е вклучено:
- Ноќевањесо појадок или полупансион , освен за Новогодишниот аранжман ( само НВ) 
- Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи,паркинг, WI-FI во собите и заедничките простории, ски-гардероба, превоз до првата станица на скијачките терени – со закажуање на рецепција

Mинимум престој 4 ноќи за период 28.12.2020 - 02.01.2021
Минимум престој 3 ноќи во период 20.12.2020 – 27.12.2020 и 01.03.2021 – 10.03.2021 

Капацитет на сместување:
- Двокреветна стандардна соба - 2 + 1 лице / 3 + 0 лица
- Двокреветна delux соба - 2 + 1 лице / 3 + 0 лица
- Family Suite – 2 + 2 лица / 3 + 1 лице 

Попусти и доплати:
- Туристичка такса 1 € по лице на ден.
- Деца до 1,99 години – БЕСПЛАТНО.
- Прво дете од 2 – 11,99 години на регуларно легло со еден возрасен – 50% попуст од цената за возрасен
- Две деца до 5.99 години со еден возрасен – цена на еднокреветна соба
- Две деца од 6-11,99 г. со 1 возрасен - првото плаќа цена  -20 % а второто дете плаќа - 50 %
- Дете до 5,99 години на дополнително легло со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО.
- Дете од 6 - 11.99 години со двајца возрасни –  50% попуст
- Две деца од 6-11,99 г. со двајца возрасни - секое дете -попуст од 50 %
- Возрасен на дополнителен кревет – 20 % попуст
- Еднокреветна соба – доплата од 80 %

.
Новогодишна вечера (ЗАДОЛЖИТЕЛНА) – 86 € за возрасен, 35 € за деца од  6- 11.99 години и 17 € за деца од 3-5.99. 

17 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  ДО 31.10.2020 и 10 % ДЕПОЗИТ ДО 10.11.2020 
10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ  ДО 30.11.2020 И 10 % ДЕПОЗИТ ДО 10.12.2020 

Попустот е валиден за престој во период од 01.12.2020 – 27.12.2020 и 03.01.2021 – 31.03.2021 година
Попустот не важи за доплатите!

АКЦИЈА:
7=6, 14=12 – валидни за резервации со датуми на престој 01.12.2020 - 23.12.2020 и 01.03.2021 - 31.03.2021
Акцијата не важи за доплатите! 
Акцијата и попустот за рана резервација може да се комбинираат

 

Галерија

 

Hotel Trinity 4*

Банско - Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+