Интерхотел Сандански

ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ - БУГАРИЈА

2020
 
Сандански
   
 Тип на соба 01.02.2020-31.01.2021
петок и сабота недела - четврток  7+ ноќи
BB HB BB HB BB HB
 DBL стандард 86 110 69 92 65 90
SGL стандард 67 78 54 65 51 63
 Супериор соба  104 127 83 106 80 103
 Студио 125 148 100 123 96 120
 Апартман 141 164 113 136 108 132
Апартман фамилијарен /3 adl 192 215 154 177 145 180
ДОПЛАТИ
  доп. легло - дете 4-11,99 г. во studio/app 0 6 0 6 0 6
 доп. легло - дете 4-11,99 г. во std соба 13 19 10 17 10 16
Дете од 4-11,99 на редовно легло во еднокреветна соба со еден возрасен 0 6 0 6 0 6
 доп. легло - 12-15,99 - во соба/std/app 29 40 23 35 22 34
 доп. легло – возрасен - во std/app 29 40 23 35 22 34
 дете до 3,99 г
0
0
0
0
0
0
Цените се дадени по СОБА на ден, вклучува : 

• Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) 

• Користење на сауна, парна бања, фитнес центар 

• Користење затворен и отворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери) 

• Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С 

• Лежалка и пешкир покрај базените 

• Безжичен интернет во целиот хотел 

• Паркинг 

• Сеф на рецепција 

• Туристичка такса 

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси. 

Божиќ (24-27.12.2020) ,Нова Година (29.12-02.01.2021) 


 

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ : 


 
Сместување Минимум Максимум
 Двокреветна соба 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
Супериор соба / студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман  1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман ФЕМИЛИ 1 возрасен 4 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.9 9г.


НАПОМЕНА! 

Хотелот не прима домашни миленици 

Цените се во €, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд 

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ: 

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време) 

Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)  

 

Oстанати услови 

• За резервација потребна е уплата на депозит од 30% 

• За овој аранжман важат Општите услови за патување на  Т.А АТЛАС КОРПОРЕЈШН и СКТМ 


Галерија

Интерхотел Сандански

Бугарија
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+