DALMACIJA SUNNY HOTEL BY VALAMAR 3*

www.hoteli-makarska.hr


Тип на соба

01.04-07.05

08.05-28.05

29.05-02.07

03.07-16.07

17.07-13.08

09.10-07.11

18.09-08.10

21.08-17.09

14.08-20.08

1 /2

1/1

1 /2

1/1

1 /2

1/1

1 /2

1/1

1 /2

1/1

1/2; 1/2 + 1, Класик, море, балкон

36

54

52

80

72

111

90

139

96

150

1/2; Супериор, море

40

59

57

86

78

123

97

153

105

165

Мин. ноќевања

3

4

4

5

5

Краток престој

1 и 2 ноќи + 15 % цени на барање

3 ноќи + 15 %
1-2 ноќи – на барање

3  ноќи + 15 %
1-2 ноќи – на барање

3 и 4 ноќи + 15 %
1-2 ноќи – на барање

3 и 4 ноќи + 15 %
1-2 ноќи – на барање


Цените се дадени по лице за едно ноќевање на база полупансион 

Попусти и доплати 
Нокевање со појадок - намалување од 6 € 
Дете од 0-1,99 г. - без пансион - гратис 
Дете од 2-11,99 г. - на екстра кревет со 2 возрасни - 50 % попуст 
Дете од 2-11,99 г. во двокреветна соба со 1 возрасен - 30% попуст 
Трет возрасен во ½ + 1 - 20 % попуст 
Туристичка такса - возрасен на ден 1,4 €, деца од 12-18 - 50 %, деца под 12 г. - не плаќаат 
Двокреветна соба за едно лице - на барање 
Креветче за бебиња - се плаќа на лице место - 5 € 

Цените не вклучуваат:      
 
✔ За влез во Хрватска потребен е ПЦР -Негативен тест не постар од 72 часа од датумот на пристигнување 
      ( Атлас Корпорејшн ви нуди асистенција при закажување на тестирање по повластени цени во лиценцирани медицински лаборатории ) 
• Меѓународно патничко здравствено осигурување кое покрива COVIT 19     
• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци 
• Туристичка такса која се плаќа на лице место   
   
Напомена :     
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)    
✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Хрватска   
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн