ХОТЕЛ SUNRISE4 *

ХОТЕЛ SUNRISE4 * - САРАНДА

Поставен на 3 км од центарот на градот, хотелот „Санрајс“ нуди бесплатен Wi-Fi во целиот објект. Содржи 29 климатизирани соби кои воспоставуваат совршен баланс помеѓу удобноста и стилот.  
Замокот Лекуреси е оддалечен 1,6 км од сместувањето кое се наоѓа во античкиот дел на Саранда, на кратка оддалеченост од плажата Манго.  
Собите со поглед на градината имаат климатизација , LCD телевизор и индивидуален сеф  фрижидер, тостер и садови достапни во кујната. 
 
Во ресторанот, гостите можат да имаат појадок вклучен во услугата. Хотелот располага со гастрономски ресторан за јадење на лице место. Различни ресторани се нудат во близина. Саранда-Ксамил-Бутринт автобуските постојки се  на 250 метри од хотелот. SUNRISE HOTEL 4* Саранда
Тип на соба Мај Јуни & Септември Јули & Август
Двокреветна соба 22 € 27 € 42 €
Трет возрасен 19 € 25 € 37 €
Деца 0 - 7 години Бесплатно
Деца од  8 - 11.99  50% попуст

• Цената е дадена по лице на база ноќевање со појадок

Цените не вклучуваат:     
• Меѓународно патничко здравствено осигурување.   
• Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци. 
  
 ✔Во моментот за влез во Република Албанија не е потребен ПЦР тест ( пред вашето патување ве молиме да ја проверите оваа информацијата или  обратете се во агенција) 

Напомена :    
✔Цените се изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената на сместувањето во хотел - на барање)   
✔ Пасошот треба да е со важност најмалку 3 месеци од датумот на завршување на престојот во Албанија  
✔За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и  Т.А.Атлас Корпорејшн  

 

Галерија

ХОТЕЛ SUNRISE4 *

Саранда
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+