DELPHI BEACH 4*

DELPHI BEACH 4 

GALAXIDI - GREECE 


Место положба: Хотелот Delphi Beach се наоѓа на плажата Tolofonos, во Коринтски Залив,  2 км од местото Eratini кое е познато рибарско место во овој регион. Најголемиот град во регионот Nafpaktos е оддалечен околу 35 км, а познатото место Galaxidi оддалечено е околу 20 км од хотелот
Содржини: Во рамките на хотелот има паркинг, базен, конференциска сала, ТВ-сала и неколку продавници (накит, сувенири, мини маркет), доктор на повик, детско игралиште, детски клуб, гардана. Тука се и главниот хотелски бар, бар и главниот хотелски ресторан. Во рамките на хотелскиот комплекс постојат терени за кошарка, фудбал, тенис и одбојка на плажа. Во целиот хотел постои бесплатен Wi-Fi кој е бесплатен за гостите на хотелот. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни.
Сместување: Хотелот располага со 177 соби. Сите соби се опремени со клима уред, сателитска ТВ, телевизор со рамен екран, фрижидер, телефон, Wi-Fi - интернет или кабелски интернет, фен, сеф, балкон / тераса.
Услуга: All inclusive.

 

Период
01.6.2020
21.6.2020
05.7.2020
26.8.2020
11.9.2020
20.6.2020
04.7.2020
25.8.2020
10.9.2020
30.9.2020
Услуга
All Inclusive All Inclusive All Inclusive All Inclusive All Inclusive
Цена
46 EUR 50 EUR 58 EUR 50EUR 46 EUR

 

ДАДЕНИТЕ ЦЕНИ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН
Доплати и попусти:
Прво дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО
Второ дете 0 - 6 години – БЕСПЛАТНО само во фамилијарни соби
Второ дете 6 - 11,99 години и 2 - 11,99 години – плаќа 50% од цената за возрасен во стандарна соба .
Трет возрасен  -30% од цената за возрасен.
Цената вклучува:

  • Ноќевање на база All Incluisve

Цената не вклучува:

  • Туристичка такса
  • Патничко осигурување
  • Факултативни излети
  • Лични трошоци на патникот

Oстанати услови

  • Цените важат до 31.03.2020
  • За резервација потребна е уплата на депозит од 30%
  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е Т.А. „Атлас Корпорејшн“.

 

Галерија

DELPHI BEACH 4*

Цените важат до 31.03.2020!
Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+